Bez wątpienia popularność w mediach społecznościowych liczy się obecnie dużo bardziej niż kiedykolwiek, a to sprawia, że followersi na Instagramie to teraz coś więcej niż tylko „puste” liczby.  Prawdopodobnie Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych i najlepszych mediów społecznościowych na świecie. Ponadto statystyki wykazują już ponad 1 bilion użytkowników całej platformy, z czego ta liczba z dnia na dzień gwałtownie wzrasta. Czy zastanawialiście się kiedyś jak się wybić na Instagramie wśród tylu profili? Czy to w ogóle możliwe?  Wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak może się wydawać. Na dodatek, istnieją także darmowe metody, które koniecznie powinieneś poznać by rozwinąć swój profil. W konsekwencji Twoje konto zyska popularność na Instagramie a Ty osiągniesz sukces wśród szarych kont.

obserwacje na instagramie

Prawdziwe obserwacje na Instagramie
Kup teraz od 8.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: FLASH

Dlaczego warto zainteresować się promowaniem Instagrama

Z powodu ogromnych zasięgów w mediach społecznościowych najważniejszą rzeczą, na którą się patrzy by oszacować popularność osoby są followersi na Instagramie a dokładniej liczba obserwujących nas osób. Ponadto popularne konta cechują się ogromnymi możliwościami zarabiania na Instagramie czy rozwojem nowych biznesów. Natomiast im więcej posiadamy followersów tym algorytmy Instagrama pokazują nas częściej w zakładce Discovery czy w polecanych profilach. Dzięki temu docieramy do większej liczby osób (wyświetlenia na Instagramie), nasze posty są częściej lajkowane i komentowane. Poza tym jeśli planujesz zarabiać z współprac ze znanymi markami to liczba followersów decyduje o stawce, jaką otrzymasz za jakąś reklamę, promocję produktu. Więcej followersów = większy zarobek.

Niezależnie od tego co wskazują statystki dobrym pomysłem by followersi na Instagramie zaczęli obserwować nasz profil powinna być jego prezencja. Po pierwsze ciekawy, lecz treściwy opis, który może powiedzieć mniej więcej jaka jest tematyka twojego profilu lub kim jesteś. Ponadto dobrym pomysłem będzie przykuwająca wzrok grafika lub zdjęcie na awatarze. W związku z profesjonalizacją na Instagramie postaraj się wrzucać jedynie zdjęcia wysokiej jakości i rozdzielczości. Na pewno powinieneś używać filtrów by podbić kolory i ogólnie polepszyć fotkę, ale nie przesadzaj. Wreszcie, pamiętaj o opisie i hasztagach! Dobrze je dobierz by twój post zobaczyło jak najwięcej osób a followersi na Instagramie będą szybko sami przychodzić.

Promocja Instagrama z Instalajki

Najlepszym miejscem by followersi na Instagramie mogli szybciej znaleźć nasz profil jest serwis Instalajki.pl. Po pierwsze znajdziecie tutaj liczne usługi promocyjne na Instagramie zaczynając od obserwujących a kończąc na komentarzach. Na domiar kupując promocję na naszej stronie masz gwarancję, że followersi pochodzą z prawdziwych kont i realnie wpływają na twoje statystyki na Instagramie. W konsekwencji zwiększysz pozycję i prestiż swojego profilu. Podobnie jak wiele osób najpierw polecamy sprawdzić opinie o Instalajki by samemu przekonać się o renomie naszego serwisu. W rezultacie stosując promowanie Instagrama zapewnimy Ci maksimum satysfakcji za naprawdę niską cenę. Sprawdź to sam!

kupowanie followersów na instagram

Czy można kupić followersów na Instagramie

Można. Jeżeli wiemy, gdzie zrobić taki zakup by wszystko poszło sprawnie. W przeciwieństwie do naszej konkurencji oferujemy realne efekty i szybki wzrost popularności. Promowanie na Instagramie to bardzo dobry pomysł na dotarcie do większej ilości osób lub zwiększenie rozpoznawalności marki. W konsekwencji należy pamiętać, żeby kupić followersów, którzy są prawdziwi a nie są botami. Reasumując, strzeż się stron, które oferują followersów na Instagramie za niewielkie pieniądze np. 1zł za 1000 obserwujących lub rozdają je za darmo. Na pewno jest to zwykłe oszustwo lub próba wyłudzenia Twojego hasła czy dostępu do karty kredytowej. Wygląda na to, że Instalajki to najlepsze miejsce do realizowania tego typu promocji.

Bardzo często dodając nowe zdjęcie widzi je niewiele nowych osób. Instagram ostrożnie dobiera potencjalne osoby, które zobaczą Twoje nowe zdjęcie nie będące Twoimi obserwującymi. Z tego powodu jeśli nie użyjesz odpowiednich hashtagów jest mała szansa na docieranie do nowych followersów. Dlaczego tak jest?  Po pierwsze użytkownicy z całego świata są kategoryzowani według preferencji. Osoby, które są zainteresowane fitnessem będą dostawały w poleconych zdjęcia z hashtagami fit o tematyce właśnie odchudzania czy sportu. Ponadto osoby szukają też zdjęć poprzez hashtagi. Dzięki nim mają łatwy dostęp do przeglądania I lajkowania zdjęć o ciekawej dla nich tematyce. W rezultacie jeżeli spodoba im się zdjęcie zostawiają po sobie polubienia a także bardzo często follow.

obserwowanie hashtagu na instagramie

Czy followersi na Instagramie śledzą hashtagi

W konsekwencji są to potencjalni followersi na Instagramie, którzy będą na bieżąco z Twoimi kolejnymi postami. Dodawaj hashtagi w języku angielskim, otworzysz swój profil na szerszą skalę odbiorców całego świata. Tym sposobem przyciągniesz stałych obserwatorów zaangażowanych w Twój profil. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ich ilością pod jednym zdjęciem. Nie wygląda to zbyt dobrze I odrzuca fanów swoim natłokiem w opisie. Niespójność hashtagów także nie jest pożądana, dlatego przedstawię Ci przykłady gdzie najlepiej dodawać konkretne hashtagi. Obecnie w rankingu TOP 10 najpopularniejszych hashtagów wyróżniają się następujące:

Często używane hashtagi

  1. #love

Wzbudza same pozytywne emocje dlatego Twoje zdjęcie będzie odbierane bardzo dobrze I częściej zaobserwujesz przypływ lajków. Pod tym oznaczeniem znajdziemy wiele zdjęć z przyjaciółmi, rodziną, zwierzętami jak I podczas spędzania czasu na wakacjach w pięknych sceneriach. Użyj #love I prześlij miłość przez swoje zdjęcia na Instagramie. 😉

  1. #instagood

Zrzesza społeczność Instagrama poszukującą idealnych zdjęć i filmików. Dodaj ten hashtag do swojego doskonałego zdjęcia a przyciągniesz grono ludzi, którzy będą udostępniać Twój post dalej. Spowoduję to duży odbiór a zainteresowanie Twoim kontem znacznie wzrośnie!

  1. #me

Dodaj do swojego każdego selfie oraz zdjęcia, na którym się znajdujesz. Twoi obserwatorzy chętnie zostawią po sobie ślad w postaci lajków czy komentarzy na Instagramie.

  1. #cute

Wszędzie tam, gdzie publikujesz swojego pupila. J Kto nie lubi uroczych zwierząt? Jeśli uważasz, że Twój szczeniak jest najsłodszym pieskiem na świecie dodaj ten hashtag a fala ludzi zwróci uwagę na Twoje zdjęcie/film.

  1. #tbt

To skrót od ang. zwrotu Throwback thursday – powrót do czwartku. Użytkownicy dodają go wtedy, kiedy chcą przywrócić konkretne wspomnienie starszym zdjęciem w swojej galerii. W ten sposób stworzysz na Instagramie swój pamiętnik. To dobre urozmaicenie profilu.

Inne ciekawe hashtagi

  1. #beautiful

Po prostu wszystko co uważasz za piękne. Zdjęcie krajobrazu czy make up’u będzie idealnym miejscem na ten hashtag! Pozwól swoim fanom ujrzeć piękno jaki udało Ci się uchwycić fotografią.

  1. #instamood

To Twoja chwila! Pokaż jak się czujesz i jak spędzasz czas w tej chwili. Dzień poza domem w ciekawej scenerii? To dobry pomysł na przypięcie do zdjęcia #instamood. Luźny hashtag dzielący się z użytkownikami Instagrama swoimi nastrojami.

  1. #fashion

Interesujesz się modą? Blogerki modowe dodają do swoich zdjęć #fashion dlatego mają duże grono odbiorców. Jeśli komuś się spodoba Twój styl zostawi like  i follow by inspirować się każdego dnia. Odwieczny problem ‘’nie mam się w co ubrać’’ zniknie momentalnie.

  1. #food

Jesz lunch w restauracji? Wygląda dobrze, co nie? J Zrób zdjęcie swojego posiłku. Osoby szukujące pomysłu ‘’co dziś zjeść’’ chętnie będą przeglądać profile ogólnym hashtagiem food. To również dobra odskocznia od tradycyjnych zdjęć na Twoim koncie.

  1. #motivation

Hashtag, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Osoby potrzebujące motywacji do działania będą klikać w takie posty. Codziennie sprawdzając Instagrama lubimy się inspirować do założonych nam celów. Zdjęcia z siłowni I motywyjące cytaty to najpopularniejsze  przykłady postów szczególnie na początku roku I przed wakacjami 😉

Stosując wszystkie powyższe metody użytkownicy często zapominają o dość istotnym czynniku, czyli kiedy publikować na Instagramie, a nawet jak często. Po pierwsze skupimy się na regularności, ważne, by dodawać zdjęcia co jakiś określony czas tak, by nie stracić uwagi fanów. W tym miejscu warto dodać, że posiadamy fajną usługę do podbijania polubień pod zdjęciem od razu po jego publikacji. Automatyczne lajki na Instagramie to usługa, która działa aktywnie po stronie naszego systemu. Gdy program wykryje nowy post automatycznie otrzymasz serduszka. W związku z tym popularni Instagramerzy stosują metodę jednego zdjęcia dziennie. Stąd większa szansa, że stała aktywność zdecydowanie przyciągnie nowe osoby. Ponadto czas w jakim będziesz publikować również jest bardzo istotny. Podczas gdy wiele osób zwyczajnie klika „dodaj”, Ty Pomyśl sam kiedy w ciągu dnia najczęściej sięgasz po telefon I przeglądasz zdjęcia na Instagramie.

publikowanie na instagramie

Kiedy użytkownicy korzystają z Instagrama najczęściej

Prawdopodobnie większość sprawdza zaraz po przebudzeniu lub w komunikacji miejskiej w drodze do pracy/szkoły ok. 6-8. To dobry pomysł, żeby spróbować wtedy dodać zdjęcie. Ale nie tylko! Nawet większym zainteresowaniem cieszą się pory popołudniowe i wieczorowe od godziny 17 do 21. Oprócz zdjęć warto również publikować relacje i promować je przez wyświetlenia Instagram Stories. Stąd publikacja w tym czasie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z powodu, że wtedy wiele użytkowników wraca do domu w tym czasie, jest to forma relaksu po ciężkim dniu w pracy czy szkole. W związku z tym chętnie sięgamy po telefon I sprawdzamy media społecznościowe zarówno Instagram, Facebook czy YouTube.

godziny do publikowania na instagramie

Najlepsza godzina do publikacji na Instagramie

Odpowiadamy na pytanie o najlepszą porę publikacji na Instagramie. Dodawaj codziennie jedno zdjęcie o 18. Pamiętaj, że jest to jedynie przykład i warto znaleźć swoje najlepsze godziny do publikowania. Z powodu regularnych publikacji Twoi followersi na Instagramie przyzwyczają się do systematyczności I nie przegapią żadnego nowego zdjęcia. Rozważ również inne godziny publikacji, zastanów się kiedy Twoim zdaniem zauważasz największy ruch I zainteresowanie na Instagramie i wykorzystaj te informacje na swoją korzyść.

Każdy kto choć raz miał w ręce aparat wie, że czasem zdarzy się zrobić zdjęcie, które okazuje się po powrocie do domu inne niż „było”. Pomijając skomplikowaną budowę tego zdania postaram się wytłumaczyć zależność. Bywa tak, że robimy zdjęcie i pamiętamy je inaczej niż było faktycznie. Dzieje się tak ponieważ mamy w głowie wizję na daną fotografię a nie zawsze aparat ma możliwość dosłownego odwzorowania fotografii. Dobrym rozwiązaniem tego problemu są liczne filtry na Instagram a także programy do obroki zdjęć.

Aplikacje do obróbki zdjęć na Instagram

W rezultacie wygląd Twoich zdjęć może się zupełnie zmienić, gdy użyjesz modnych i ciekawych filtrów. Darmową aplikacją, która świetnie się sprawdzi jest VSCO cam. Podobnie jak w wielu aplikacjach tego typu, znajdziesz tam nie tylko szeroki wachlarz filtrów, ale spotkasz się z wieloma elementami przydatnymi do poprawienia zdjęcia. Na pewno przydatne będą takie elementy jak poprawa: kontrastu, światła, ostrości, nasycenia kolorów czy temperatury.

Reasumując, ile ludzi tyle upodobań. Po pierwsze znajdź swój ulubiony filtr I stwórz niepowtarzalny styl Instagrama. Z powodu spójności zdjęć na profilu będzie on wyglądał bardziej atrakcyjnie i starannie. W rezultacie może przyciągnąć to masę obserwatorów o podobnych preferencjach fotograficznych a Ty zyskasz znacznie większe zasięgi.

aplikacje do edycji zdjęć na Instagramie

Najlepsze filtry VSCOcam na Instagram

M5: Nadaje piękny, ciepły ton zdjęcia.

A6: Klasyczny, nieco chłodniejszy filtr.

HB2: Świetnie kontrastuje zdjęcie. Najlepiej użyć przy krajobrazach.

S2: Uniwersalny filtr, niesamowicie nasycający kolory każdego rodzaju zdjęcia.

A4: Nadaje bardzo modny styl beżowych zdjęć.

instagram like

Prawdziwe like na Instagramie
Kup teraz od 8.99 zł

PROMOCJA -20% Z KODEM: FLASH

Jak robić dobre zdjęcia telefonem

Wcale nie musisz mieć drogiego sprzętu fotograficznego. Ponadto w 2019 roku wystarczy sam telefon I odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się naturalne, słoneczne.  W związku z tym rób zdjęcia w tzw. złotej godzinie – po wschodzie oraz przed zachodem słońca. W rezultacie zyskasz lepsze ujęcia czy uchwycisz złoty odcień fotografii a także miękkość światła. Z powodu, że ta pora trwa do ok. 40 minut musisz się pospieszyć.

Zachowaj harmonię. Przemyśl również co tak naprawdę chcesz ująć. Z powodu, że duża ilość przedmiotów na jednym zdjęciu nie wygląda estetycznie. Zachowaj zasadę 3 planów: główny (najbliżej odbiorcy), środkowy oraz tło. Wówczas nadasz zdjęciom głębi, czyli trójwymiarowości obrazu.

Każdy kto posiada konto na Instagramie, niezależnie czy jest to konto firmowe czy prywatne dąży do tego by followersi na Instagramie obserwowali ich profile coraz chętniej. Z powodu, że nie chodzi o samą nic nie znaczącą liczbę pytanie co dają followersi na Instagramie zdaje się mieć większy sens. Wreszcie budując popularne konto, ze swoich dużych zasięgów możesz czerpać wiele korzyści. Prawdopodobnie już wiesz, że na Instagramie można zarabiać! Stąd pierwszym przykładem jest zarobek ze wstawianych zdjęć. Podczas gdy większość użytkowników korzysta z aplikacji rekreacyjnie, Ty możesz przerodzić to w pracę lub pomysł na biznes. Podobnie jak z docieraniem do nowych odbiorców im większa ilość followersów tym częściej reklamodawcy będą się do Ciebie zgłaszać z chęcią lokowania produktu lub ocieplenia wizerunku marki.

jak zarabiać na instagramie

Czy followersi na Instagramie to tylko pieniądze?

W rezultacie współpracując z markami w zamian za publikacje postu z opisem i zdjęciem danego produktu lub usługi zarobisz całkiem niezłe pieniądze. Najbardziej godne uwagi jest to co wiąże się z pieniędzmi a mianowicie sława. Staniesz się rozpoznawalny nie tylko wśród znajomych! Ponadto pod Twoimi zdjęciami pojawi się dużo więcej przychylnych komentarzy niż tych negatywnych. Na pewno lepiej jest mieć ze sobą rzeszę fanów w trudnych chwilach lub takich gdy wątpisz w swoją wartość. W efekcie będziesz z siebie dumny, bo stworzysz swoją publikę.

pieniądze na instagramie

Jak followersi na Instagramie wpływają na rozwój firmy

Przy promowaniu Instagrama dla firm liczy się gównie element wizerunku czy podniesienia konwersji swoich produktów. Po pierwsze marki budują swoje profile w mediach społecznościowych by docierać do młodszych odbiorców i kształtować ich poglądy. Z powodu takich działań często wielu młodych ludzi jest ogłupianych natłokiem informacji, jednak jest to bardzo dobra zagrywka marketingowa. Odbiorcy kojarzący nasz produkt czy markę dużo chętniej decydują się na jej zakup a także polecają ją wśród znajomych. W konsekwencji firmy wydając pieniądze na reklamy czy rozwój tych profili i tak wychodzą na gigantyczny plus.

Kontakt z klientem na Instagramie

Najbardziej godne uwagi jest również to, że daje to bezpośredni kontakt z klientem. Firmy mogą poznać opinie o swoich produktach czy usługach bo móc je w przyszłości udoskonalić a także stworzyć coś nowego. Tak czy inaczej media społecznościowe to dla każdego duże pieniądze i szansa. Jeżeli Ty dalej traktujesz Instagram jako platformę do podglądania znajomych być może po tym wpisie się to zmieni.

Wiele firm szuka ostatnio na Instagramie influencerów, dzięki temu zarabianie na Instagramie jest coraz bardziej możliwe dla większej ilości osób. Kto to właściwie jest i czy możesz zostać jednym z nich? Wśród kont na Instagramie są influencerzy , firmy a także zwykli użytkownicy.

Influencer to osoba utrzymująca się z pracy w charakterze działalności gospodarczej. Prowdzi on zawodowo profil na Instagramie, kanał na YouTube być może pisze wpisy takie jak ten lub robi cokolwiek innego sam bez zatrudniania nowych osób. Jest to można powiedzieć firma jednoosobowa na zasadach, dowolności zawodu. Instagramowi influencerzy mogą zarabiać, dzięki współpracy z daną marką, której produkty reklamują. Mogą być to również usługi czy też strony internetowe. Osoba promująca musi mieć wystarczającą liczbę obserwatorów na Instagramie, by firma zyskała szersze grono klientów. Influencer na Instagramie zarabia polecając produkty a także użyczając wizerunku marce. W tej sytuacji jeżeli wszystko odbywa się fair każda ze stron zyskuje. W Internecie zdarzają się przypadki promowania oszustw a także wyłudzeń ale teraz pominiemy ten temat i skupimy się na zarabianiu na Instagramie.

rozwój firmy na instagramie

Zarobki na Instagramie

W zależności od profesjonalizmu I zasięgów influencera stawki mogą być różne. Co jeszcze wpływa na zarobki na Instagramie? Na pewno liczba lokowań ilość przeprowadzonych konkursów czy udziały w eventach. Średnie stawki reklamowe to od 395zł przy kampaniach barterowych do 2607zł. Jest to zdecydowanie ta niższa półka influencerów jednak jeżeli chodzi o celebrytów pokroju Robert Lewandowski na Instagramie, może zarobić nawet setki tysięcy jak nie miliony złotych. Ponadto sytuacja wygląda jeszcze korzystniej jeżeli chodzi o wyjazdy sponsorowane. Warto wyróżnić dwa najpopularniejsze rodzaje rozliczeń jakie mamy do wyboru. Pierwsza z nich to bezgotówkowa/barterowa, czyli np. poprzez podjęcia umowy z firmą dostajesz w zamian ich produkty zupełnie za darmo. Druga standardowa opcja to rozliczenie w formie pieniężnej. Ciężko dokładnie określić, ile można zarobić jako influencer. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń dwóch stron. Trzeba mieć również na uwadze to, że niektóre marki płacą wyłącznie za osiągnięte efekty.

od ilu obserwujących zarabia się na instagramie

Od ilu obserwujących można zarabiać na Instagramie

Jeśli Twój profil ma dużo obserwatorów a pod zdjęciami gromadzisz tysiące polubień, osoba zajmująca się wyszukiwaniem influencerów do współpracy sama powinna sama się do ciebie odezwać. Możesz zarabiać już od 1000 followersów na Instagramie. Jeżeli jednak tak się nie dzieje być może Twój profil jest za mało rozpoznawalny bądź nie jesteś atrakcyjny dla reklamodawców. By zwiększyć szansę na nawiązanie współpracy powinieneś prowadzić swój profil kierując się określoną tematyką. Pamiętaj, że zanim zaczniesz zarabiać musisz zapracować na pozytywny wizerunek a także dodać setki zdjęć „za darmo” by przekonać do siebie followersów.

stawki reklamowe na instagramie

Stawki reklamowe na Instagramie

W związku z tym musisz wiedzieć, że Twoja aktywność jest kluczowa do zawarcia jakiegokolwiek współdziałania. W przeciwieństwie do zwykłych użytkowników dodawaj treściwe opisy do zdjęć. Ponadto publikuj również Instastories, ponieważ jest to łatwy sposób na komunikowanie się z fanami.Wreszcie, obudź swoją kreatywność a osiągniesz większy sukces i wykreujesz swój niepowtarzalny styl w mediach społecznościowych!

jak zarabia się na instagramie

To Ty zaproponuj firmie lokowanie

Pokaż swoje zaangażowanie lajkując I komentując zdjęcia innym użytkownikom. Co jeśli nadal nie dostajesz żadnych zleceń? Napisz pierwszy/a. Nie ma nic w tym złego. Może firma jeszcze Cię nie zauważyła. Zawsze warto samemu zaproponować swoje zainteresowanie. Spróbuj, nie masz nic do stracenia!

4.8/5 - (45 votes)